Valašský bál 2018

Každoročně započneme nový rok Valašským bálem a ani letos tomu nebylo jinak. Dne 13. 1. 2018 se konal již čtyřiatřicátý ročník, jehož přípravy začaly už ve čtvrtek, kdy se oloupala cibule na guláš a kdy se vyzdobil hlavní sál. 


V pátek dopoledne se sešli nejšikovnější kuchaři z Beskydu, aby uvařili padesát litrů výborného guláše. Odpoledne jsme přichystali stoly v hlavním sále a do večera pilovali naše předtančení a také půlnoční překvapení.


Sobotní přípravy začaly hned ráno balením tomboly, v níž bylo 766 cen plus 10 hlavních, mezi kterými byla například elektrická sekačka, květinová vazba nebo třeba monitor s flash diskem a zásuvkami na dálkové ovládání. Jelikož byly tento víkend i prezidentské volby, vrchní patro jsme mohli dochystat až po jejich ukončení. 


O půl osmé se začali scházet první hosté a o hodinu později jsme 34. Valašský bál oficiálně zahájili tradiční polonézou všech krojovaných. Poté následovalo předtančení v podobě našich Pelárových tanců a samotná zábava. Hosté si mohli zatančit nejen na valašské písničky v podání cimbálové muziky Jiřího Nechanického, ale také na novější diskotékovou hudbu, o kterou se na malém sále postaral DJ eMPea.


V deset hodin se začala prodávat tombola, ve které bylo téměř nemožné nevyhrát. Těsně před dvanáctou hodinou jsme předvedli půlnoční překvapení, které letos bylo o tancích typických pro různé zahraniční země. Málo kdo z diváků totiž věděl, že novozélandská Haka vlastně vznikla u nás, stejně jako řecká Zorba nebo francouzský kankán.


Po půlnočním vylosování hlavních cen pokračovala zábava až do ranních hodin.


Půlnoční překvapení: