Malý Beskyd

Naše taneční složka Malý Beskyd je složená z dětí od 10 do 15 let. Základy tance jsme se naučili už dříve v Beskyďáčcích, a tady se chceme učit novým, složitějším pásmům. A tak se také děje. Tančíme pod vedením Jirky Krčmy, kterému v minulém desetiletí pomáhali Ema Onderková (Adámková), Radka a Martin Dvořákovi, a jeho současnou pomocí je Barča Mizerová. Setkáváme se na zkouškách dvakrát týdně.

Každý rok navštěvujeme a poznáváme nová místa v České republicea také i v zahraničí. Díky spolupráci se soubory Štvorlístok z Trenčianské Turné a Červánek z Hradce Králové jsme získali nejen nové kamarády, ale také se pravidelně navštěvujeme ať už v rámci oslav nebo folklorních festivalů.

Každým rokem vystupujeme téměř na všech akcích v našem městě. Od Metlářského jarmarku s Přehlídkou dětských folkorních souborů, přes Den města Zubří a Benefici pro Stonožku, až po Vánoční jarmark. Rádi jezdíme dělat radost i do Domova důchodců v Rožnově pod Radhoštěm a Podlesí. Pravidelně se účastníme folklorního festivalu v Liptálu a co druhý rok také Soutěže dětských folklorních souborů ve Frenštátě pod Radhoštěm. 

Co se týče muziky, tak nás v současné době doprovází Cimbálová muzika Beskydu s primášem Dominikem Orságem pod vedením Vendy Smočkové.

Do budoucna doufáme, že se nám bude i nadále dařit na soutěžích a že radost z tance přineseme nejen sobě, ale také divákům, kteří se na nás přijdou podívat. 

Malý Beskyd v Hradci Králové 2014