Valašský bál 2017

Stačily pouze dva dny na to, aby se vyprodal celý sál na náš beskyďácký valašský bál. Už ve čtvrtek se začalo s loupáním cibule na guláš a s úklidem hlavního sálu, kde se skládala všechna sedadla. O den později se dozdobily prostory, ve kterých se bál tradičně konal, uvařil se guláš, přichystaly stoly a doladilo se půlnoční překvapení.

V sobotu ráno se nachystalo jídlo, připravily se bary a tombola, která měla tradičně kolem sedmi set cen.

Před půl osmou se začali scházet lidé a sál se pomalu naplňoval. O půl deváté se na parketu sešli všichni krojovaní, aby se při polonéze ukázali všem ostatním. Poté následovalo vystoupení Malého Beskydu s názvem „Fojtové“. Během večera se ještě předvedli naši hosté z Valašského krúžku Rusavjan z Rusavy a polský soubor z Pszczyny.

Po celý večer hrála na hlavním sále naše cimbálová muzika, která se střídala s muzikou Rusavjanu. Na malém sále se rozezněly tóny modernější hudby v podání Univerzalu z Dolní Bečvy.

Kolem desáté hodiny se začaly prodávat lístky do tomboly, po kterých se jen zaprášilo. Když si všichni rozbalili své losy a odbila půldvanáctá hodina, nastal čas na překvapení, které se tentokrát neslo v duchu cirkusu. Principál spolu s klauny během svého představení seznámil diváky například s neposednými prasaty, slepicí, obratnými medvědy, poslušným slonem, koněm s akrobatkou a lachtanem, který byl hřebem celého představení. Následně zbývalo už jen vyhlásit hlavní ceny, mezi kterými byl letos třeba i laptop, rozdat tombolu a bavit se až do ranních hodin.