Soustředění ve Velkých Losinách

Po dlouhém a nechtěném čase bez zkoušek a společně stráveného času, jsme se jako soubor v rámci utužení kolektivu a tréninku tance vydali ve druhé polovině srpna na soustředění do Velkých Losin.


Příjezd na místo s krásným zázemím a stanovým městečkem s minigolfem se zkomplikoval už při parkování autobusu, kdy se s námi utrhl svah. Parkování za pomocí dvou traktorů bylo po téměř dvou hodinách úspěšně provedeno. Středa 19. 8. ale ještě nekončí. Když jsme postavili stany a zabydleli se, nastal při následném opékání špekáčků menší poplach. Kouř z ohně vyděsil místí občany a pár minut nato nás přijeli zkontrolovat hasiči s řádnou poplašnou sirénou. Když se ukázalo, že se vlastně nic nestalo, rozhodli jsme se hasiče alespoň pohostit dovezenými buchtami a s omluvou se s nimi rozloučili.

 

Následující dny už byly méně vzrušující, ale zato velmi vydařené. Čtvrteční dopoledne jsme věnovali pohybu a tanci. Odpoledne jsme pak vyrazili na prohlídku Přečerpávající vodní elektrárny Dlouhé stráně. Byla to nádherná exkurze plná zážitků. Měli jsme možnost si prohlédnout spodní a horní nádrž a dozvědět se, jak elektrárna funguje.

 

Páteční den jsme úspěšně, bez žádných ztrát členů, zdolali Praděd. Vyrazili jsme hned brzo ráno. Cesta nahoru vedla přes Naučnou stezku Bílá Opava. Příroda všude kolem byla nezapomenutelným zážitkem. Na zpáteční cestě jsme využili půjčovnu koloběžek a kus cesty si zkrátili. Po obědě na Ovčárně jsme se vydali na Karlovu studánku, kde čekal autobus, který nás odvezl zpět do Velkých Losin. Po náročném výletu jsme využili místních Termálních lázní.

 

Sobotní den byl opět ve znamení pohybu, sportu a tance. V místní tělocvičně jsme si zahráli volejbal, v areálu minigolfu jsme uvařili guláš a ugrilovali maso na večeři. Závěrem dne jsme uspořádali turnaj v minigolfu, který jsme dohráli v neděli dopoledne před odjezdem domů. Neděle byla posledním dnem našeho soustředění. Po obědě jsme sbalili kufry a dojeli bez potíží zpět do Zubří.

 

 

Všechny fotky z našeho soustředění ve Velkých Losinách naleznete na tomto odkaze: https://www.facebook.com/media/set?vanity=vsptbeskyd&set=a.1712364692253434