Malý Beskyd v Itálii

Malý Beskyd se letos v červnu zúčastnil mezinárodního folklorního festivalu - Two steps to Venice ve městě Lido di Jesolo v Itálii. Odjezd byl 7. 6. ve večerních hodinách a cesta byla velmi příjemná. Ubytování v hotelu proběhlo hladce, a tak zbyla spousta času na malou procházku městem.

Následující dny byly ve znamení tanečních zkoušek jako příprava na vystoupení. Moře, které jsme viděli z hotelového balkónu, bylo překvapivě teplé a klidné, o koupání tedy nebyla nouze. Celodenní sobotní výlet do Benátek nám zpříjemnil pobyt a byl to velký zážitek. Cesta tam i zpět plavbou na lodi byla nezapomenutelná. Benátky jsme si přiblížili také

karnevalem, který pro nás naši vedoucí připravili.

Po nedělním koupání v moři následovala příprava na hlavní program festivalu, který započal slavnostním průvodem všech zúčastněných folklorních souborů, mezi nimiž byly například soubory z Turecka, Slovenska nebo Polska. Ta velká zmrzlina po vystoupení byla opravdu zasloužená!

V den odjezdu jsme se po krátkém focení na pláži sbalili a vyrazili zpět do Zubří. Cestu jsme si zkrátili zpíváním valašských písniček a vzpomínkami na fajn zájezd.

 

Fotogalerie ze zájezdu zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.749814617150319&type=3

 

Video z festivalu zde: